Лайфхаки і поради для підготовки до ЗНО з історії України

Лайфхаки і поради для підготовки до ЗНО з історії України
Для того, щоб успішно здати ЗНО з історії України, необхідно перш за все почати готуватися заздалегідь. Але починати потрібно не зовсім з цього - починати потрібно з любові до даного предмету. Неважливо, як вона у Вас виникла - вклав її вчитель, пробудивши інтерес і спрагу пошуку, або Ви - романтична особистість і цей предмет відповідає Вашій натурі і характеру.

Головне, що Ви вже її любите. Тепер залишилося від емоцій перейти до справи. Починайте підготовку якомога раніше, а приблизно за місяць-півтора почніть повторення вивченого матеріалу з історії. Ось кілька порад і лайфхаків, які допоможуть Вам ефективно і успішно підготуватися до ЗНО з історії:

1. Визначте чіткі дні, години, тривалість і форму роботи з матеріалом. Наприклад, день перший - вивчаю тему «Формування держави на Київській Русі», розбиваєте підтеми: «Покликання варягів», «Перші київські князі» і т.д. Ці підтеми на ще більш дрібні, за змістом, поки розберете кожну тему досконально.

2. Отримавши загальну інформацію по темі, починаємо уважно читати джерела - в першу чергу, підручники з історії України. Якщо попадається тема культура, необхідно знайти добірку тематичних фотоальбомів, куди включені не тільки зображення пам'ятників в тому чи іншому стилі, але і є коментарі - чому споруда / скульптура / картина належать саме до цього жанру / стилю / напрямку.

3. Історія - це війни, будь-яку війну неможливо вивчати без карти. Порада: малюйте карти самі. Не потрібно перемальовувати в точності кожне місто, визначте кілька міст, де відбувалися найважливіші битви, відзначте основні події (різнокольоровими стрілочками намалюйте - «наших» і «не наших»).

4. Спробуйте скласти по кожній війні дуже коротку типову таблицю «рік», «учасники», «мета», «подія», «підсумок». Намагайтеся самі формулювати контент таблиці, своїми словами, а не з інтернету. Роблячи цю роботу, Ви вчитеся думати, порівнювати, аналізувати.

5. Вибираєте тему, пишіть її детальний план, читаєте уважно джерела, вибираєте параграф, що розкриває обрану тему, шукайте в підручниках або додатковій літературі, якщо час дозволяє. Бажано, якщо залучених джерел буде три. Коли тема вивчена, шукайте в інтернеті тематичні тести і вирішуєте всі завдання на конкретну тему.

Увага! Помилки потрібно виписувати, знаходити місце в підручнику, де дана інформація викладена, і робити короткий нарис своїми словами, а не просто переписувати текст з підручника. Це буде тренувати вашу пам'ять і відкладати в неї самі важливі моменти з обраних історичних періодів.

6. Дати - ще один біч для школяра, підступний підводний камінь історії. Виписуйте найважливіші дати на картки і приклеюйте або вішайте на чільні місця в квартирі, придумуйте асоціації, але головне - робіть це кожен день. Тоді вони відкладуться в пам'яті надовго.

7. Виберіть найцікавіший для Вас період історії і зробіть упір саме на ньому. Почитайте історичні журнали, подивіться фільми, погортайте монографії на поглиблене вивчення конкретних подій досліджуваного періоду. При цьому порівнюйте епохи, стежте за сучасними політичним і економічними новинами і уявляйте, що могло відбуватися «тоді», чому зараз відбувається це. Адже всім відомо, що без знання історії неможливо розуміння сучасної ситуації в світі.

Пам'ятайте про час, плани, різноманітність джерел, не забувайте робити аналіз матеріалу і порівнювати сучасних демографічних, релігійних, політичних та економічних аномалій з історичними подіями минулих років. Систематичність, завзятість і сумлінна праця - запорука успішної підготовки зо ЗНО з історії. Слідуйте нашим порадам, і ви обов'язково складете ЗНО з історії України на відмінно!

„Людина – найбільш таємничий об”єкт науки, який збиває вчених з пуття”. (Цитати з творів ЗНО :)