Корисні поради щодо проходження тестів з Української мови та літератури:

Визначте свій хронометраж, прогнавши при включеному таймері 1-2 варіанти тестів УЦ або будь-який інший, яких зараз багато продається на "Петрівці" (підручник Бєляєва, збірник тестових завдань Авраменко-Коваленко). Зверніть увагу, скільки разів доводиться переписувати твір і чи вдається укластися в його оптимальний формат, а також скільки часу йде на перенесення хрестиків у бланк відповідей.
На деякі питання можна отримати відповідь, йдучи від протилежного, тобто викреслюючи неправильні варіанти.

Деякі учні сумніваються в собі, вважаючи, що не може бути підряд кілька відповідей під однією буквою, або що нібито має бути однакова кількість відповідей А, Б, В і Г. Не варто виводити подібні закономірності.
- Віталія Чукина, вчитель української мови Українського гуманітарного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка

Якщо з літератури ви мало читали оригінали, то братися за прозу вже немає сенсу. Зате поезії можна встигнути проковтнути чимало. Читайте по кілька разів, щоб в голові не було вінегрету.

Готуючись до творчої частини, візьміть по 5-7 заготовок творів кожного напрямку (морально-етичного або суспільного) і вчитуйтесь в них, щоб озброїтися конкретними прикладами.

На тестуванні спочатку виконайте прості завдання з мови, потім - літературу, далі - творче завдання, і в останню чергу повертайтеся до роботи з текстом (забирає багато часу, а балів дає небагато).

Перед тестуванням відпочиньте і гарненько виспіться.

„Гриць вийшов заміж за Марусю Чурай заради того, щоб було більше соціального становища”. (Цитати з творів ЗНО :)