Поради тим, хто здає ЗНО з Історії

Поради тим, хто здає ЗНО з Історії
Корисні поради щодо проходження тестів з Історії


Як обіцяв директор УЦОЯО, у тестах 2013 року з історії буде менше упору на дати, а більше на знання основних історичних фактів і подій. Але все ж таки є мінімальний набір дат, які треба знати, а також розуміти логіку історичних процесів.

По ходу тесту виконуйте завдання, в яких впевнені, пропускаючи дуже важкі. Потім до них поверніться, пробуючи знайти відповідь за допомогою логіки та інтуїції.

Не секрет, що в тестах трапляються недоліки і двозначності, які треба вміти обійти. Тому намагайтеся давати відповідь не той, який, на ваш погляд, буде єдино правильним, а такою, якою хочуть отримати укладачі тестів. Тут потрібна інтуїція. Причому відповідь лежить десь на рівні середньої інформованості тестованого.


При підготовці до ЗНО з Історії


— Зробіть невеликий конспект з датами й коротким описом кожної з них: що за дата, які події та постаті пов'язані з нею (стане у нагоді напередодні "дня Х" - нагадає вже вивчене).

— Заучуйте правильні назви документів.

— При вивченні теми намагайтеся зрозуміти логіку процесів - це дозволить Вам під час складання тестів обминути "хитрі" запитання.

— Ведіть диспути на історичні теми (наприклад з товаришем, який також готується до тесту з історії). Це дозволить Вам проговорити вже вивчений матеріал і наочно виявити прогалини у знаннях.

— Вивчайте матеріал за картами. Це дозволить Вам краще зрозуміти особливості історичного розвитку регіонів і хід бойових дій. У попередні роки було чимало запитань з ілюстраціями.

Обов'язково читайте опубліковані спогади ключових учасників тих чи інших історичних подій. Так, наприклад, про обставини війни між Болівією та Парагваєм детально написано у статті “Чакська війна: реальність і домисли”

Не вспіла оком змигнути – і вже одинадцятикласниця. (Цитати з творів ЗНО :)