Рекомендації в допомогу учневі щодо тактики виконання тестів


Для того щоб Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній обстановці, пропонуємо деякі найбільш прямі й універсальні рецепти із приводу тактики їхнього виконання.

  • Тренуйтеся! Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше тестів – просто заради тренування. Це дає можливість познайомитись з типовими конструкціями тестових завдань, а також отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

  • Поспішайте! Тренуйтеся із секундоміром у руках. Засікайте час виконання тестів, обмежуйте його.

  • Пропускайте! Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі, з якими Ви обов’язково впораєтеся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що Ви не дійшли до «своїх» завдань, а «застрягли» на тих, навчальний матеріал яких невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких питань, то не варто пропускати всі перші завдання.

  • Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.

  • Думайте тільки про поточне завдання! Коли Ви бачите нове завдання, забувайте все, що було в попередньому. Думайте тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.

  • Читайте завдання до кінця! Поспіх не повинен приводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це правильний спосіб зробити прикрі помилки в питаннях.

  • Не засмучуйтеся! Навіть якщо Вам здається, що Ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні Ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку Ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.

  • Заплануйте два кола! Сплануйте час виконання тесту таким чином, щоб пройти всі завдання «по першому колу». Тоді Ви зможете повернутися до складних завдань, які Вам спочатку довелося пропустити.



Це варто знати


Щоб узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, слід зареєструватися. Реєстрація відбувається за місцем навчання або в регіональних центрах.

У запрошенні, яке Вам видадуть після реєстрації, буде зазначена точна інформація про час і місце проходження зовнішнього оцінювання.

Запрошення є перепусткою для проходження зовнішнього оцінювання, при цьому Вам також потрібно мати паспорт або документ, який його заміняє.

Візьміть із собою ручку з пастою насиченого чорного кольору.

Правильність відповідей завдань перевірятиме комп'ютер. Тому найважливішим для кінцевої оцінки є заповнення бланка відповідей.

Під час проведення зовнішнього оцінювання інструктор може позбавити Вас права складати тест і випровадити з аудиторії за такі порушення:
  • складання тесту за іншого учасника;
  • використання будь-яких додаткових матеріалів;
  • спілкування під час тестування з іншою особою;
  • винесення завдань з аудиторії;
  • покидання аудиторії без дозволу інструктора тощо.

„Вчитель не вмирає, він завжди живе”. (Цитати з творів ЗНО :)