ЗНО з математики - поради і рекомендації

ЗНО з математики - поради і рекомендації
ЗНО з математики - складний і відповідальний іспит. Це чотири години напруженої самостійної роботи. Без мобільних телефонів, підказок і шпаргалок. Від результату ЗНО з математики залежить доля випускника на найближчі кілька років. Де вчитися? На бюджетному або на платному? Все вирішується в ці чотири години. У цій статті зібрані поради професійних репетиторів. Вони допоможуть вам структурувати процес підготовки і успішно здати ЗНО.

Порада 1. Поставте мету.
Визначте, що потрібно саме вам. Скільки балів вам треба набрати? Скільки завдань вирішити? Відповіді на ці питання у кожного свої. Ось чому так неефективно готуватися до ЗНО в школі або на курсах при вузі. Адже в класі 25 чоловік, і кожному потрібно своє. Одним треба просто здати ЗНО на мінімальний бал. Це доступно кожному «гуманітарію» за допомогою навчань по шкільним підручникам з математики. Набагато складніше тим, для кого математика є профільним предметом.
Типова ситуація: в школі «четвірка», а реальних знань немає. Більше половини школярів на співбесіді не можуть вирішити просту задачу на відсотки. Багато хто не знає, як порахувати площу квадрата. Для того щоб набрати 50-60 балів, таким абітурієнтам потрібна підготовка протягом усього навчального року.
Відразу скажемо: ми маємо на увазі не «тусовку» на підготовчих курсах при вузі, а повноцінну роботу з досвідченим репетитором - індивідуально або в міні-групі. Є й ті, хто на пробних іспитах набирає близько 50 балів, а ЗНО з математики хоче здати на 80-90. Тут тим більше необхідна допомога професійного репетитора. Рецепт простий - заняття протягом навчального року, два рази на тиждень, плюс виконання всіх домашніх завдань.

Порада 2. Починайте якомога раніше.
Пам'ятайте, що основний фактор успіху - час. По-хорошому, на підготовку до ЗНО з математики потрібно півтора року. Все основне бажано пройти в 10-му класі, щоб в 11-м займатися відпрацюванням типів екзаменаційних завдань.
Можна встигнути підготуватися за один навчальний рік. Менше - ризиковано. Більшість випускників і батьків прагне заощадити. У вересні старшокласники записуються на підготовчі курси при вузі, де благополучно тусуються до лютого. Час йде, а знань не додається. У лютому, після «двійки» чи «трійки» на пробному ЗНО з математики, починаються судомні пошуки репетитора. «У школі трійка, пробний написали на 40 балів, але дуже хочемо в Вищу Школу Економіки ...» Однак чудес не буває. Репетитор робить все можливе (а часто - і неможливе), але втрачений час нічим не заміниш.

Порада 3. У навчанні потрібна система.
Багато хто вважає, що підготовка до ЗНО з математики - це розбір типових варіантів ЗНО. З точки зору репетитора-професіонала, таке заняття - марна трата часу. У навчанні необхідна система. Ми легко сприймаємо інформацію, що володіє структурою і змістом. Ми набагато краще запам'ятовуємо те, що нам зрозуміло.
А збірники варіантів або он-лайн тести знадобляться на заключному етапі - для перевірки ваших знань.

Порада 4. Будьте відповідальні.
Як тільки ви почнете займатися - виникне безліч спокус робити щось інше. Замість інтенсиву з математики - поїхати на тиждень до улюбленої тітки. Замість домашнього завдання - в сотий раз відрепетирувати виступ на «Останньому дзвонику». Замість заняття з викладачем - весело відпочити з друзями.
Вам постійно доведеться вибирати - що для вас важливіше. Формули і основні поняття вчіть відразу. Не відкладайте на «потім». Використовуйте кожен шанс. Якщо є можливість задати питання вчительці - відразу задайте його. Рахуйте без калькулятора і обходитесь без шпаргалок. Розглядайте кожну контрольну в школі і кожне домашнє завдання - як тренування перед іспитом.
Постійно перевіряйте свої знання. Особливо, якщо готуєтеся самостійно. Наприклад, ви розібралися з темою «Тригонометрія». Візьміть чистий аркуш, по пам'яті випишіть визначення синуса і косинуса, а також всі тригонометричні формули. Побудуйте графіки тригонометричних функцій. Вирішіть добірку завдань. Якщо все зроблено правильно - значить, ви освоїли тему. Пам'ятайте, що за результат на іспиті відповідаєте ви, а не репетитор.

Порада 5. Ми вчимося не для школи, а для життя.
Ми постійно говорили про те, як здати ЗНО і вступити до вузу. Однак це чисто утилітарний підхід. Насправді ЗНО з математики - не кінцева мета. Єдиний державний іспит - це якийсь пропускний пункт. Підготовка до нього - одна з можливостей розвинути себе, побачити зовсім різні підходи до предмету, яким збираєшся займатися в житті. Якщо ви бачите всю картину, вам цікаво дивитися і на фрагмент. Якщо немає цілісності - ви механічно запам'ятайте шматочки пазлу.
Якщо вихопити фрагменти, механічно «натискати» на Єдиний державний іспит - в голові і залишиться нікому не потрібна звалище фрагментів. А коли бачите цільну картину - фрагментарність буде виправдана. Деталі збагатять загальне знання.

У кожної людини рано чи пізно є проблема кохання, із-за якої людина може втратити свідомість. (Цитати з творів ЗНО :)