На що потрібно звертати увагу при підготовці до ЗНО з математики?

На що потрібно звертати увагу при підготовці до ЗНО з математики?
Спочатку скажемо саме про підготовку. На що звернути увагу при самій здачі ЗНО, тобто на іспиті, - окреме питання, і на нього ми відповімо трохи пізніше.

При підготовці до ЗНО з математики найголовніше - поставити собі мету. Ким ви хочете стати? Якою буде ваше майбутнє життя і робота? Для вирішення яких завдань вам потрібна буде математика? Адже не для того, щоб «хоч як-небудь» здати ЗНО і забути все на наступний день? :-)

Математика - це мова, яка використовується і в науці, і в бізнесі, і в багатьох інших сферах життя. Математика розвиває не тільки логічне мислення, а й інтуїцію, і характер. Вона вчить впевненості і довіри до себе; вчить оптимально використовувати відому вам інформацію і шукати нові рішення. Кожне завдання, з яким ви впоралися, - невелике тренування вашого характеру.

Дуже добре, якщо ви вже знаєте, в який ВНЗ хочете вступити і скільки балів необхідно набрати. Чим більш конкретна і вимірна ваша мета - тим легше буде її досягти, тому що ваша мотивація буде вище. Вам легше буде розрахувати свої сили і час. Вам не потрібно буде змушувати себе сісти за вивчення підручників з математики - його виконання буде доставляти вам задоволення. Тому що ви будете знати, що йдете до своєї мети.

Тому перше завдання для тих, хто перейшов в 10 або 11 клас і їх батьків - вибрати, на яку спеціальність і в які вузи надходити, і скільки балів треба набрати на ЗНО з математики. І це треба зробити відразу, щоб розрахувати сили і правильно вибрати курси ЗНО.

Коли треба починати готуватися до ЗНО з математики?

Найкраще почати в 10 класі, і саме так роблять батьки, які дійсно зацікавлені в майбутньому своїх дітей.

У 10 класі - повторення всієї шкільної програми, з 5 по 9 клас. Можна не поспішаючи, не напружуючись, в спокійному режимі закрити всі прогалини, вивчити теореми і формули, зрозуміти і полюбити математику. Займатися при цьому можна лише раз на тиждень.

А ось в 11 класі починається абітурієнтської гонка. Але якщо ви почали готуватися до ЗНО з математики в вересні 11 класу - ви ще встигнете з 60 балів поліпшити свій результат до 100!

Є такі батьки, які люблять економити. Наприклад, приходять на курси готуватися до ЗНО в лютому, в березні, а то і в травні. Звичайно, досвідчений викладач робить все, що можливо, але ж для школяра це справжній аврал. Це не просто експрес-курс, а екстремальна підготовка. Що ж це за економія, за якою стоять безсонні ночі і витрачені нерви?

Набагато краще готуватися до ЗНО з математики спокійно, розмірено, маючи можливість повторити кожну тему. І звичайно, викладач, який готує до ЗНО, повинен чудово знати всю програму і всі завдання і зміг би сам здати ЗНО хоча б на 98 балів.

Наша порада: починайте готуватися до ЗНО з математики якомога раніше, не відкладаючи в довгий ящик. Вам завжди буде здаватися, що часу до іспиту ще дуже-дуже багато. Що ваш низький бал на пробному ЗНО був чистою випадковістю, а вчителька в школі ставить оцінки несправедливо.

Як не хвилюватися на ЗНО з математики?

Вважається, що на іспиті обов'язково треба хвилюватися. Або дуже сильно хвилюватися. Але навіщо? Адже часу на ЗНО з математики дуже мало, і хвилюватися просто ніколи.

Як же діяти на самому іспиті, щоб отримати максимально високий бал?

Перш за все - перед іспитом треба гарненько виспатися. Як це не банально. Поснідати. Прийти на іспит в гарному настрої, спокійним і впевненим. Звичайно, якщо ви трохи хвилюєтеся - це нормально! Повинен бути тонус, легкий кураж, бойовий настрій. Кажуть, породистий скакун завжди хвилюється перед скачками, і тільки старій кобилі все одно. :-)

І головне - на іспиті треба сподіватися тільки на себе. Хороший репетитор заздалегідь попереджає своїх учнів, що на час іспиту відключить мобільний телефон, щоб у них не виникало спокуси посилати смс-ки з умовами задач. Тому що це відволікає, а на іспиті потрібна зібраність.

Твір, це, на жаль, занадто складне завдання для нашого склеротичного мозоку. (Цитати з творів ЗНО :)