Поради по ЗНО з хімії

Поради по ЗНО з хімії
В ЗНО з хімії 35 завдань. З них 29 - з короткою відповіддю і 6 завдань з розгорнутою відповіддю.

1 бал ставлять за завдання 1-6, 11-15, 19-21 і 26-29. Завдання вважається виконаним, якщо дано правильну відповідь у вигляді послідовності цифр або числа з заданим ступенем точності.
2 бали ставлять за завдання 7-10, 16-18 та 22-25. Завдання вважається виконаним правильно, якщо правильно вказано послідовність цифр. За одну помилку знімається 1 бал. Якщо помилок більше однієї або відповіді немає, ставиться 0 балів.
2-5 балів ставлять за вирішення завдань з розгорнутою відповіддю - за умови, що завдання виконано повно і правильно відповідно до критеріїв оцінювання. Тут необхідно правильно оформити рішення задачі і прописати всю послідовність дій, щоб екзаменатора було ясно, як і чому ви прийшли до рішення.
На виконання завдань дається 3,5 години. При гарній підготовці трьох годин на виконання всіх завдань цілком достатньо. У вас залишиться ще 30 хвилин, щоб все перевірити ще раз.

На ЗНО дозволяється користуватися калькулятором, в тому числі інженерним. Головне, щоб він не був програмованим. Почніть користуватися калькулятором ще при підготовці до іспиту, щоб звикнути до нього і не помилитися, натискаючи на клавіші.

На іспиті можна користуватися періодичною системою Менделєєва (вона відрізняється від шкільних таблиць, розфарбованих різними кольорами), таблицею розчинності солей, кислот і підстав у воді, а також електрохімічним рядом напруг металів. Заздалегідь потренуйтеся користуватися ними.

До іспиту
Обов'язково вивчіть кодифікатор і специфікацію для ЗНО з хімії. Там вказані всі теми, які ви повинні знати, кількість балів за рішення кожного завдання і критерії оцінювання.
При підготовці з обережністю користуйтеся варіантами ЗНО минулих років. У них багато помилок і різночитань.
Демонстраційна версія ЗНО завжди легше тієї, що буде на іспиті. Вона відображає лише теми і формат завдань.
Щоб впевнено почувати себе на ЗНО, необхідно вирішувати складні завдання, наприклад, завдання для студентів. Тоді ЗНО не викличе у вас труднощів.
Готуючись до ЗНО, не зациклюйтеся на одному авторі. У всіх авторів підручників є улюблені теми і формати завдань. Чим більше завдань з різних підручників з хімії ви вирішите, тим простіше вам буде на іспиті.
Щоб написати ЗНО на хорошому рівні, потрібно знати не тільки основні принципи і закони, які ми використовуємо при написанні хімічної реакції або коли говоримо про властивості сполук. Потрібно добре орієнтуватися у винятках. У хімії дуже багато винятків, які треба просто вивчити і не пропустити від неуважності, вирішуючи завдання.

На іспиті
Уважно читайте умову задачі і записуйте номери обраних варіантів саме в тій послідовності, яка від вас вимагається. Інакше бал за завдання не зарахують, навіть якщо номери варіантів буде обрано правильно.

Кислоти в хімії діляться на сильні, середні і слабкі. Однак на ЗНО виділяють сильні кислоти, а всі інші прийнято вважати слабкими. Враховуйте це при вирішенні завдань.

Виконуючи завдання по неорганічній хімії, потрібно знати не тільки те, як взаємодіє кожен клас елементів, але і те, в які реакції вступає кожен елемент. У кожного елемента є свої особливості, які треба вивчити.

Завжди перевіряйте всі варіанти, які вам запропоновані. Навіть якщо вам здається, що ви знайшли вірний, ви можете помилятися. Якщо ви виключили всі варіанти, не вибирайте останній «за замовчуванням», вирішите і його теж. Переконайтеся, що він вірний.

Записуючи реакції, не забувайте зрівнювати всі елементи. За допомогою кисню ви можете перевірити, чи правильно ви все зрівняли. Якщо кисень зійшовся, значить все правильно, якщо немає - шукайте помилку.

У завданнях з розгорнутою відповіддю може бути тільки один правильний варіант відповіді, а може бути і декілька. Якщо ви бачите два способи вирішення завдання, вибирайте той, в якому найменше сумніваєтеся.

Якщо потрібно написати один варіант відповіді, а ви бачите декілька, дійте точно також - пишіть один варіант, в якому ви впевнені.

У завданнях з розгорнутою відповіддю завжди записуйте «дано». Це не додасть вам балів, але допоможе заспокоїтися, упорядкувати умову задачі і розібратися, що від вас вимагається.

Використовуйте не тільки знання хімії, а й логіку.

Якщо ви не знаєте відповідь на завдання з короткою відповіддю, пропустіть його і поверніться до нього після того, як виконаєте всі завдання, включаючи завдання з розгорнутою відповіддю. Подумайте ще раз, що там має бути, і дайте відповідь.

„Гриць вийшов заміж за Марусю Чурай заради того, щоб було більше соціального становища”. (Цитати з творів ЗНО :)