12 порад по підготовці до ЗНО з математики за 3 місяці

12 порад по підготовці до ЗНО з математики за 3 місяці
Буду чесною - за 3 місяці навряд чи вдасться надолужити всю шкільну програму з математики, адже це один із самих складних іспитів, старанно готуватися до якого треба починати ще в 10-му класі. Що ж робити тим, хто не особливо дружить з математикою, але кому вона потрібна при вступі у вуз? А якщо вона ще й вважається пріоритетним предметом? Невже можна розпрощатися з мрією про обрану професію і все життя провести на нелюбимій роботі?
Не панікуйте, вихід є!
Далеко не завжди потрібен такий високий бал, і навіть якщо математика є обов'язковим предметом при вступі, за 3 місяці можна виправити ситуацію і гідно скласти іспит! Якщо правильно вирішити всі 12 завдань з першої частини, можна набрати в цьому році 62 бали-хороший результат, правда? А це зовсім нескладно, якщо знати, в якому напрямку готуватися. Отже…

1) Розберіться, що таке відсоток, що таке «збільшитися на ... %» і «зменшитися на ... %».
2) Вивчіть формули для обчислення площ трикутників (рівнобедреного, рівностороннього, прямокутного, трикутника загального виду з відомим кутом і сторонами, а також обчислення площі трикутника через радіуси вписаного й описаного кіл), формули для обчислення площ ромба, паралелограма, прямокутника, квадрата, кола.
Це дозволить навчитися вирішувати половину завдань, які вам може запропонувати Навчальна література з першої частини ЗНО.
3) Запам'ятайте класичне визначення ймовірності і дві формули: для складання і творення ймовірностей декількох подій.
4) Згадайте, як вирішувати найпростіші лінійні, квадратні, показові рівняння, а також рівняння з логарифмами і корінням.
5) Не бійтеся завдання № 7! Все, що потрібно знати для його успішного вирішення, це два визначення: «функція зростає, коли її похідна позитивна, функція убуває, коли її похідна негативна, і має точки максимуму/мінімуму, коли її похідна дорівнює нулю» та «похідна функції в точці дорівнює тангенсу кута нахилу дотичної до графіка функції в цій точці».
6) Повторіть визначення синуса, косинуса, тангенса і котангенса кута, обов'язково треба вивчити значення тригонометричних функцій для основних кутів (0°, 30°, 45°, 60°, 90°, 120°, 135°, 150°, 180°, 270°, 360°) і розуміти, як переводити градуси в радіани і назад.
7) Повторіть властивості ступенів, Коренів і логарифмів, Це стане в нагоді для вирішення завдання №9.
8) Розберіться, як працюють формули приведення в тригонометрії, вивчіть формули подвійного кута і навчитеся знаходити будь-який кут на тригонометричній окружності.
9) Попрацюйте з текстовими завданнями (завдання №1, № 10, №11) з олівцем, підкреслюючи всю важливу інформацію (особливо слід звернути увагу на такі фрази у тексті задачі, як «менше на 3 години», «половину шляху», «плив за течією», «працюючи разом» і подібні).
Пам'ятайте, рішення текстового завдання - це на 80% вміння уважно прочитати і правильно інтерпретувати його умову.
10) Вивчіть формули для обсягів і площ поверхонь таких тіл, як піраміда, призма, циліндр, конус, куля, куб, паралелепіпед, і запам'ятайте, що половина завдань з стереометрії (завдання №8) вирішується через теорему Піфагора, яку потрібно знати напам'ять.
11) Вивчіть таблицю квадратів чисел до 20, а краще до 30, і пам'ятайте, що розкладати числа на прості множники можна витягнувши корінь з будь-якого числа.
12) Повторіть ознаки подільності чисел на 2, 3, 5, 9 і 10, потренуйте навички швидких обчислень у стовпчик.

З цим обсягом інформації за 3 місяці зможе впоратися кожен учень. Раджу організувати підготовку наступним чином:
Потрібно знайти теорію, виписати її в окремий зошит і розібратися в ній.
Потім закріпити знання, виконуючи завдання з бази ФІПІ, з сайту "Вирішу ЗНО" або з численних збірок, доступних в книжкових магазинах.
Дитині буде простіше розібратися з усіма цими питаннями з помічником, яким може стати один з батьків або старший брат/сестра (за умови, що ті відмінно пам'ятають курс шкільної математики). Ви також можете звернутися до допомоги професійного репетитора або спеціалізованих курсів підготовки до ЗНО з математики. Однак, вибираючи курси або викладача, важливо проговорити, що дитина починає готуватися з нуля і претендує лише на рішення першої частини іспиту.

„Адже не кожен чоловік знайде у собі силу народити дитину”. (Цитати з творів ЗНО :)