Підготовка до ЗНО: поради фахівця. Як правильно готуватись до зовнішнього тестування.

Підготовка до ЗНО: поради фахівця. Як правильно готуватись до зовнішнього тестування.
Ми вже почали говорити про те, якою повинна бути підготовка до ЗНО в статті Як пройти зовнішнє тестування на 200 балів. Поради спеціаліста. Сьогодні продовжуємо говорити про проблеми, з якими можуть зіткнутися випускники та їхні батьки при підготовці до ЗНО. На актуальні запитання відповідає адміністратор Центру інтенсивної підготовки «Clever ZNO» Олена Сухих.

1. Як вибирати курси або репетитора?


У першу чергу зверніть увагу на досвід у підготовці до ЗНО вчителя. Не всякий хороший шкільний вчитель володіє методикою підготовки до тестування. Вибирайте не найдешевшого, зручного за місцем знаходження викладача, а найбільш досвідченого, кращого.

Поцікавтеся про результати ЗНО його випускників минулих років. Попросіть коротенько, доступно розповісти про методику підготовки ЗНО. Ваша мета при цьому - зрозуміти, чи не підміняється підготовка до комплексного, специфічного, досить складного тестування простим натаскуванням, репетиторством з предмета.

У керівника курсів варто з'ясувати, наскільки стабільний штат викладачів. Якщо склад змінюється часто або викладачі тільки набрані, це може говорити про те, що тут не відпрацьована і не вдосконалюється методика підготовки до ЗНО, немає наступності.

Якщо є можливість, скористайтеся найкращим критерієм відбору - рекомендаціями. Поцікавтеся у знайомих, де і яким чином у них проходила підготовка до ЗНО і скористайтеся їх рекомендаціями. Добрими вчителями дорожать, їх рекомендують!

2. Як довго треба готуватися до ЗНО?


Відповімо на це питання так: в ідеалі – підготовка до ЗНО повинна тривати всі роки навчання в школі, адже програма ЗНО відповідає змісту шкільної програми. Про це корисно пам'ятати батькам школярів різного віку!

Але, безумовно, найбільш насиченим підготовкою є випускний рік. Краще почати процес підготовки з вересня-жовтня і завершити безпосередньо перед тестовим випробуванням.

Одинадцятикласникам так само, як професійним спортсменам: спочатку проходять стартовий етап підготовки, потім нарощують темпи, потенціал, потужність - і на піку своїх можливостей виходять на головні свої змагання - ЗНО. Результати ЗНО будуть залажати від підготовки.

Досвідчені вчителі-тренери при підготовці до ЗНО застосовують саме таку спортивну психологію. Зверніть на це увагу, адже деякі курси закінчують цикл підготовки у квітні. Напрошується питання: як далі випускнику підтримувати ритм і темп і залишатися «в матеріалі», якщо тренування припинилися?

В ідеалі – підготовка триває до самого ЗНО, а після - розбирають разом результати і помилки, адже іноді мова може піти про апеляцію.

3. Що є головним у підготовці до ЗНО?


Пам'ятайте золоті слова: «Не можна навчити - можна навчитися»! Це означає, що все ж вирішальним фактором є систематичність і самовіддача в роботі майбутнього абітурієнта для досягнення максимально результату.

Досвідчений, що знає викладач-тренер направить, наповнить змістом і проконтролює процес навчання, але засвоїти знання, вміння, навички повинен саме той, хто готується.

І, до речі, тільки на професійних курсах підготовки викладачі й адміністратори дбають не тільки про знання, а й комфорт і мотивації учнів. (Наприклад, на наших курсах перед кожним заняттям адміністратори стежать, щоб учні підкріпили свої «зростаючі організми» легкої їжею і гарячим чаєм).

Хто готується правильно, той отримує якісні знання і, зрозуміло, гідні результати на ЗНО. Плоди такої підготовки ніколи не пропадуть, адже знання залишаються з людиною на все його життя!

„Як покличе природа, так воно і буде”. (Цитати з творів ЗНО :)