Аутсорсінг логістики - які переваги він може дати?

Аутсорсінг логістики - які переваги він може дати?

Розвивати внутрішній відділ логістики вігідно тільки у тих випадках, коли необхідно скоротити ступінь залежності бізнесу від інших компаній та посередників. Майже у всіх інших випадках значно вигідніше віддати управління ланцюгами поставок в управління логістичним компаніям, які надають послуги з аутсорсінгу. Це не тільки допоможе скоротити час отримання поставок та оптимізувати необхідність в складських приміщеннях, а й допоможе суттєво знизити витрати на доставку взагалі. 


Впровадження аутсорсингових схем  відрізняється від розвитку власної служби логістики тим, що аутсорсинг - це все ж таки набір певних стандартизованих послуг, а власний відділ логістики може виконувати велику кількість поточних різнопланових завданнь. У більшості випадків використання аутсорсингу в компаніях будь-яких розмірів призводить до значного зниження витрат на логістичну частину бізнесу. Особливо це відчувається у бізнесах, які мають справу з імпортом товарів. Саме тому аутсорсінг в галузі морських перевезень набув такої популярності на теренах України. До речі, подивитись інформацію та задати свї питання про аутсорсінг морських перевезень ви можете на цьому сайті в онлайн чаті.


Саме по собі використання аутсорсінгу дозволяє позбавитись непрофільної для компанії діяльності і максимально сконцентрувати зусилля всього штату на тому, щоб продавати продукцію. Це дуже актуально для невеликих бізнесів, які за всяку ціну мають скорочувати операційні витрати.


Таким чином, вирішуючи складне питання про те, які ж логістичні функції та процеси довірити посереднику, необхідно спиратися на можливості компанії по організації власної логістики, з оглядкою на корпоративну стратегію з подальшого розвитку бізнесу (концентрація або диверсифікація), частоту і складність поставок. 


Які переваги має аутсорсинг порівняно з традиційною внутрішньою логістикою:  1. оскільки організація замовник передає аутсорсеру певний набір завдань та функцій, то перша автоматично отримує більше часу та ресурсів, щоб сконцентруватися на основному для себе бізнесі і не розпорошуватися на непрофільний; 
  2. частіш за все, використання аутсорсингу коштує для компаній значно менших сум грошей, ніж вони б витратили утримуючи власні логістичні департаменти.
  3. більш якісне виконання окремих функцій організації спеціалізованими фірмами; 
  4. ризики ведення бізнесу для компанії-користувача знижуються за рахунок компетентності комппанії-аутсорсера; 
  5. при відсутності власних фахівців або ресурсів організація-споживач аутсорсингу може задіяти сторонні фірми для виконання повного циклу робіт з логістики: починаючи з оформлення документації, прорахунку оптимального маршруту і закінчуючи перевезенням;

Всі ми незабаром помремо. Бажаємо успіху. (Цитати з творів ЗНО :)