Чому все більше українців обирає для навчання Польщу?

Чому все більше українців обирає для навчання Польщу?

Останніми роками спостерігається позитивна тенденція - вибір ВНЗ у абітурієнтів щороку розширюється. Завдяки чому відбувається така ситуація? Найкращих українських випускників шкіл із задоволенням чекають закордонні навчальні заклади. Вибір залишається саме за випускником – обрати вітчизняний університет або спробувати свої сили та здобути вищу освіту в Польщі або іншій країні. Мова піде про ВНЗ Польщі, оскільки саме цю країну обирає для навчання більшість майбутніх українських абітурієнтів.


Звичайно, кожен абітурієнт та його батьки мріють про безкоштовну освіту, яку, здавалося б, можна отримати лише у вітчизняних університетах, потрапити до найкращих з яких вкрай складно. Проте це не єдиний вихід. ВУЗи Польщі відкрили двері для студентів з України та дали можливість навчатися не тільки на платній основі, а й безкоштовно. Це і є першою причиною, чому навчання за кордоном так приваблює нашу молодь.


Не менш важливим є отримання європейського диплому. Вітчизняні університети співпрацюють із закордонними, аби студенти змогли отримати два дипломи, в тому числі європейський, оскільки це дуже престижно та відкриває безліч можливостей для працевлаштування. Обравши навчання в Польщі, після закінчення ви отримаєте бажаний диплом, з яким зможете повернутися в Україну або шукати роботу у будь-якій країні світу. Зрозуміло, що такий диплом повинен підкріплятися хорошими знаннями зі спеціальності, що гарантовано кожним університетом Польщі для українців та студентів інших країн.


Дуже важливим для становлення особистості, формування дорослої, розумної людини, є проживання окремо від батьків. Майбутні студенти зможуть жити в гуртожитках або матимуть можливість знімати житло. Завдяки тому, що вони будуть знаходитися віддалено від батьків, студенти вже з першого курсу навчаться приймати рішення виважено, будуть більш самостійними за однолітків, які навчаються у місцевих університетах. Звичайно, спочатку адаптуватися до таких умов проживання буде непросто, проте вже через невеликий проміжок часу студенти чудово почувають себе серед однолітків, швидше знаходять друзів та є більш відкритими до нових знайомств.


Освіта в ПольщіНеобхідно підкреслити: освіта в Польщі якнайкраще сприятиме вивченню іноземних мов, їх практичному використанню. Окрім польської, після отримання європейського диплому, студент буде досконало володіти англійською мовою та ще однією на вибір. Навчання у ВНЗ Польщі можна доповнювати різноманітними курсами. Ви можете навчатися на економіста, паралельно вивчаючи курс обраної вами іноземної мови (наприклад, італійської або німецької). Також існує можливість під час навчання на магістратурі деякий час провчитися у ВНЗ іншої країни Європейського Союзу, така практика є доволі частою. Саме тому студентам окрім англійської та польської бажано здобувати знання ще з однієї мови, що в майбутньому принесе дійсно хороші результати, відкриє нові можливості.


Неможливо забути про велику кількість нових контактів, друзів, знайомств, які чекають на студентів з України. Такі контакти зазвичай використовуються ще у студентські роки. Наприклад, дуже часто бувають ситуації, коли українські студенти товаришують з представниками інших країн, а потім їздять до них в гості, подорожуючи. Наявність польської візи відкриває можливості для подорожей по всьому Європейському Союзу, чим можуть користуватися студенти.


Окрім навчання на бакалавраті, у вас є можливість навчання на магістратурі в Польщі. У студентів є два можливі варіанти – або здобувати обидва ступені бакалавра та магістра у Польщі, або навчатися на бакалавраті у вітчизняному ВНЗ, а ступінь магістра отримати вже у польському виші. Така можливість є дуже вигідною для студентів з України, які вже стали бакалаврами з певної спеціальності в Україні та які навчалися раніше, не маючи інформації про можливість навчання в Польщі, її переваги.

„Коли в людини є талант, не потрібно притрушувати його пилом”. (Цитати з творів ЗНО :)