ЗНО: як готуватися в останні місяці перед іспитами

ЗНО: як готуватися в останні місяці перед іспитами
До здачі ЗНО залишилося два місяці. Кожен школяр прийшов до цієї точки своєю дорогою. Хтось готувався до іспитів протягом двох років, інші вирішили, що півроку достатньо і взялися за роботу тільки в грудні. Останній етап підготовки відіграє ключову роль у досягненні результату. Разом з експертами та випускниками ми розповімо про те, як правильно використовувати час, що залишився, і готуватися до іспитів.

Практика, практика і ще раз практика
Незалежно від того, наскільки старанно ви готувалися весь цей час, тактика успішного фінішу одна. Потрібно провести ревізію і зібрати знання в систему, якою ви скористаєтеся на іспиті. Працюйте тільки з тим матеріалом, який буде в завданнях ЗНО і тільки з тими завданнями, які використовуються в тестах. Приберіть подалі сторонні задачники і літературу для розширення кругозору. Все, що необхідно робити в останні тижні — набивати руку і налаштовувати голову на формат іспиту. Купйте тільки потрібні підручники для підготовки до ЗНО.

Виїзні інтенсиви
Як би ви не готувалися до іспитів: самостійно, на курсах чи з репетитором — головне розуміти, що всі сили спрямовані на ЗНО. Тактика підготовки вірна, якщо ви:

- систематизуєте знання, які мають безпосереднє відношення до іспиту,
- вирішуєте саме тести ЗНО і пишете твори за форматом іспиту,
- розумієте, за що нараховують і знімають бали за кожним критерієм.

Не багато хлопців можуть впоратися без сторонньої допомоги. Дев'ятикласники, тверезо оцініть розрив між вашою оцінкою за пробний тест ЗНО і мінімумом для атестата. Випускники, порахуйте різницю між вашим нинішнім результатом і прохідним балом для вступу до вузу. Якщо весь рік ви нехтували систематичними заняттями на курсах або економили на репетитора, зараз варто вкластися, щоб поліпшити свій результат.

Як правило, в кінці року всі хороші репетитори вже завантажені, тому найкраще брати участь в інтенсиві з підготовки до іспиту. Інтенсиви бувають очні і онлайн. Очні проходять або у формі щоденних занять по два-три академічні години, або у форматі занурень.

Виїзні занурення — це, мабуть, ідеальний варіант. З ранку до вечора випускники займаються спільною справою: в першій половині дня приводять в порядок знання, вирішують тести і пишуть тексти, а після обіду розбирають тонкощі на консультаціях. Основні плюси виїзної підготовки:

- команда викладачів, які 24 години на добу готові відповідати на питання,
- повне занурення в матеріал без відволікаючих чинників і домашніх справ,
- робоча обстановка і середовище однодумців для обміну досвідом,
- висока ефективність — приріст до 20 балів з предмету.

Мінуси у цієї форми підготовки теж є. По-перше, не в кожному місті проводяться такі заходи, а по-друге, коштують вони пристойно, адже крім роботи викладачів оплачується проживання, харчування, трансфер.

Експрес-курс
Очні експреси проходять протягом 5-12 днів по три академічних години. Онлайн підготовка включає 8-9 занять протягом 2 місяців. Це збірка всього матеріалу до іспиту. Їздити на заняття або готуватися онлайн - різниці немає. Головне, щоб викладач пояснював зрозуміло, і мав досвід підготовки до ЗНО.

Експреси підходять як для тих, хто вже знає предмет і має намір отримати максимальний бал, так і для тих, хто погано знайомий з предметом, і хоче в стислі терміни освоїти ключові теми і техніки для вирішення завдань.

Останні місяці потрібно присвятити трьом речам: матеріал по справі, відпрацювання завдань і розуміння критеріїв. Тому, коли ви вибираєте курс інтенсивної підготовки, важливо, щоб викладач давав інформацію без «лушпиння», тільки по суті і пояснював завдання з «пастками», типові помилки. Зверніть увагу, який обсяг практичних завдань входить в експрес.

Ефективність експрес-курсу залежить від вашого бажання і професіоналізму викладача. При цьому немає різниці проходять заняття очно або онлайн. Всі школярі знають, що невмілий педагог нічому не вчить, хоча стоїть перед учнями. З захопленим професіоналом ви поліпшите результат на 10+ балів навіть через інтернет. За два місяці можна багато чого встигнути. Звичайно, виконати тест на 100%, якщо ви вперше взялися за підручник, нереально, але наростити десять, а то і 20 балів до свого сьогоднішнього результату — цілком. І інтенсиви і експрес-курси можуть в цьому добре допомогти.

Тіло хоче хавати. (Цитати з творів ЗНО :)